A borászat bővítése étteremmel és vinotékával, valamint a különböző korú épületszárnyak összefogása, kiegészítése fedett-nyitott teraszokkal.
A borászat bővítése étteremmel és vinotékával, valamint a különböző korú épületszárnyak összefogása, kiegészítése fedett-nyitott teraszokkal.
A pályázati felhívás programja a tragikus eseményeket feldolgozó kiállítás terein túl a kortárs múzeumokra jellemző funkciókat is tartalmazza: étterem, kávézó, konferencia terem, tagsági klub, könyvtár. Az elmélyült emlékezés és a tovább folyó élet kettős hangulatának megjelenítése az épületben fontos szempont volt.
A Szalézi Szent Ferenc Kommunikációs Központ műemlék épületének helyreállítása, bővítése és tetőtérbeépítése.
A Liget Projekt részeként a felhagyott Szabolcs utcai kórház területén megvalósuló épületegyüttes a Városligetben elhelyezkedő múzeumok fontos háttérbázisaként működik majd. Az egykori Bródy Adél Kórház két rekonstruált épülete ad otthont a Közép Európai Művészettörténeti Kutató Intézetnek (KEMKI) és az intézményegyüttest kiszolgáló Látogatóközpontnak. A speciálisan erre a célra tervezett főépület térszint alatt elhelyezett műtárgyraktárai fogadják be…
Annak ellenére, hogy a telken jelenleg csupán az apró Vönöczky Schenk Jakab kutatóház áll, már most is fontos kiindulópontja a Kis-Balaton iránt érdeklődőknek. Szakvezetések, különböző programok kezdőpontjaként funkcionál évek óta sikeresen: közel évi 10.000 látogató fordul meg itt. Erre a jelentős látogatói érdeklődésre épül a „Kis-Balaton Turisztikai Látogatóközpont”, mely a Balaton-felvidéki Nemzeti Park látogatóinak, illetve…
A városközpont rehabilitációs terveivel összhangban a magtárépület és a malom revitalizációja. A földszinti terekben kereskedelmi és vendéglátóipari egységek, a felsőbb szinteken közösségi-kulturális funkciók kaptak helyet.
A Bükki Nemzeti Park látogatóinak, illetve a környék nevezetességei, látnivalói iránt érdeklődőknek infrastruktúrát, tájékozódási és információs lehetőséget nyújtó együttes, nevében is utalva a világhírű Szeleta barlang közelsége nyújtotta turisztikai lehetőségre. Fontosnak tartottuk az ikonikus, de mégis mértéktartó, az adott helyből eredeztethető és „megjegyezhető” épület tervezését. Jóllehet számos megnyitást terveztünk az épületre, ugyanakkor a fő funkciók…
A történet 1967-ben kezdődött, amikor egy 10 millió éves koponya-fragmens került elő. Az egykori bánya területén 2012-ben kezdtük meg az új kiállítási terület tervezését. Akadálymentes rámpás rendszer kapcsolja össze a látogatóközpontot a főépülettel, amely a paleontológiai terület már feltárt részét mutatja be, míg megvédi a többit. Egy tanulmányi ösvény, több kilátó és pihenőpont került megvalósításra,…